Świat eventów stanął na głowie, czy na wysokości zadania?

08 lipiec 2020

Tam, gdzie kreatywność nie ma końca, kryzys nie jest przeszkodą, a motywacją do działania.

Do niedawna wiele wydarzeń firmowych, jak pewnie i Tobie, kojarzyło się wyłącznie z organizacją w salach bankietowych, namiotach czy obiektach rekreacyjnych. Teraz dowiadujecie się w mediach społecznościowych czy wpisach na portalach o nowych rozwiązaniach – eventach online. Jednak niezupełnie nowych jak wiele osób podkreśla… bo już obecnych od kilku lat w działaniach branżowych, lecz dotąd niezbyt pożądanych. Ba, niektórzy nie mieli o nich zielonego pojęcia. Z wiadomych powodów oczywiście.

Pandemia (nie)zmieni?

Zastanówmy się natomiast, jakie są tego skutki i jak organizacja eventu online zastąpi tradycyjne wydarzenia firmowe? Jedno jest tutaj pewne. Wreszcie zyskują na uwadze, na dodatek w bardzo szybkim tempie zbierają nowych klientów. I dlatego trzeba przyznać wprost – eventy online to nowe szanse biznesowe dla wielu przedsiębiorców.

Eventy online dają wiele możliwości. Konferencja branżowa, team-building czy szkolenie sprzedażowe? Żaden problem. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy tworzyć wydarzenia bez wychodzenia z domu. Twoja firma zyska natomiast szansę na zbudowanie nowych relacji biznesowych, poszerzenia zasięgów w kontaktach. Spotkanie z partnerami czy dostawcami nie musi być nudne. Przy odpowiednim rozplanowaniu działań w ramach eventu online oraz wsparciu graficznym, każde wydarzenie będzie wyglądać profesjonalnie. Materiały z brandingiem Twojej firmy, wcześniejsza kampania promocyjna, newslettery – dzięki takim akcentom zbudujesz pozytywny wizerunek marki i ciekawy event online. To także świetny sposób na tworzenie i wzmacnianie relacji w zespole. Team-building online to dobry pomysł na utrzymanie relacji, szczególnie dla firm pracujących zdalnie.

Nowe rozwiązania w służbie eventom online

Wszystkie te wydarzenia firmowe możesz zorganizować i to w pozbawiony ryzyka sposób – warunkiem jest jednak znalezienie odpowiedniej platformy, która sprosta wymaganiom. Profesjonalne strony do zarządzania eventem online, zapewniają ochronę przed atakami hackerskimi lub negatywnymi komentarzami po zakończonej sesji. Streaming realizowany jest w wysokiej jakości – HD lub 4K. Platformy online mają także możliwość wchodzenia w interakcję bezpośrednio w trakcie wydarzenia. Możemy komentować prezentację, zadawać pytania, wyrażać wątpliwości. W ten sposób prelegenci podczas eventu online mogą prowadzić dyskusję i tłumaczyć odbiorcom najważniejsze kwestie.

Atrakcje podczas eventów online 

Mimo, że wszystko dzieje się w Internecie emocje są prawdziwe. Oczywiście nie zastąpią nam doświadczeń nabytych na eventach stacjonarnych, ale za to pewnością pozytywnie zaskoczą. Atrakcje takie jak pokazy ognia, koncerty, występy artystyczne nie są już tylko domeną wydarzeń offline. Dbając o właściwą organizację, jesteśmy w stanie przenieść wszystkie te elementy w świat online. Welcome packi dostarczamy kurierem prosto do domów uczestników, razem z pysznym cateringiem lub voucherem na zamówienie z platformy food delivery. Eventy online dają wiele możliwości, a przy rozsądnym dysponowaniu zasobami – także oszczędność finansów.

Jeśli chcesz zorganizować swój event online, daj znać. Chętnie wesprzemy Cię naszą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.

Tagi:
eventy online
wydarzenia firmowe
eventy
marketing
agencja 360