Infografika w działaniach content marketingowych. Sprawdź, dlaczego warto z niej korzystać.

17 czerwiec 2020

Content marketing to strategia marketingowa, która coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Rozumieć go można jako ogół działań związanych tworzeniem i dystrybuowaniem contentu, wśród osób z grupy docelowej marki. Jego główną funkcją jest zainteresowanie odbiorców i poprzez publikację atrakcyjnych i przydatnych treści – skłonienie ich do działania (np. zakupów w sklepie, polubienia strony). Więcej o content marketingu tu: [LINK].

Może przybierać różne formy od blogów, e-booków, artykułów, social media czy webinary. Najważniejszym jest jednak, by był odpowiednio dostosowany do potrzeb i preferencji odbiorców, a także na tyle interesujący, żeby zatrzymać ich na dłużej. Brzmi sensownie, ale jak to osiągnąć?

Włącz infografiki do swoich działań content marketingowych

Co to jest infografika

Infografika to nic innego jak graficzna wizualizacja informacji. Stosuje się ją w celu uatrakcyjnienia i często wyjaśnienia złożonego zagadnienia. Infografikę projektuje się tak, by w jak najprzyjaźniejszy i najprostszy sposób przekazać kluczowe wiadomości. Jej zadaniem jest przyciąganie wzroku użytkowników i stymulowanie interakcji. Ta metoda działań content marketingowych powinna pomagać odbiorcom w szybkim zapoznaniu się z przekazem, a także wspierać jego zapamiętywanie.

Po co tworzyć infografiki

Infografika to narzędzie marketingowe, które skutecznie angażuje odbiorców. Daje szansę na szybsze i skuteczniejsze dotarcie do osób z grupy docelowej. Pomaga zainteresować ich Twoim przekazem, a wskutek tego – także Twoim przedsiębiorstwem. Zwykle rozprzestrzenia się w sieci wirusowo, zwiększając świadomość marki. Dzięki atrakcyjnej i przyjaznej formie buduje zasięg firmy, wpływając także na jej wizerunek. Takie działania content marketingowe prowadzą często do zwiększenia ruchu na witrynie internetowej i wydłużenia średniego czasu odwiedzin. Warto dodać także, że infografiki mogą wspomóc pozycjonowanie strony (użytkownicy linkują do niej, a Google indeksuje ją wyżej).  

Jak tworzyć infografiki

Żeby stworzyć infografikę należy zacząć od wyselekcjonowania najważniejszych zagadnień z puli informacji, jakie chcesz przekazać. Następnie dobrze jest ustalić priorytet danych faktów, co ułatwi rozmieszczenie ich w projekcie content marketingowym. Radzimy dokładnie zaplanować, ile elementów chcesz zawrzeć i w kolejnym etapie przydzielić im miejsce na przygotowanej wcześniej siatce. Ostatni krok to wypełnienie przestrzeni wybranymi informacjami. Warto pamiętać, że dużą rolę odgrywają tu ikony i inne elementy graficzne – zadbaj, by były czytelne, dopasowane do tematu, a przy tym spójne w stosunku do layoutu.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy tworzeniu infografik czy innych działań marketingowych – chętnie pomożemy.

Tagi:
infografiki
content marketing
eventy
marketing
agencja 360