Czy nadal warto reklamować się offline? Naszym zdaniem tak! Sprawdź dlaczego.

01 czerwiec 2020

Reklama online od pewnego czasu stanowi podstawowe narzędzie marketingowe – co raz bardziej zyskując na znaczeniu. Firmy wybierają ją ze względu na m.in. brak barier geograficznych i czasowych oraz możliwość dotarcia do precyzyjnie określonej grupy docelowej. Czy to oznacza jednak, że tradycyjne formy reklamy powinny odejść w zapomnienie? W naszej opinii – nie.

Tradycyjne media nadal mają wpływ!

Radio, telewizja, prasa to środki masowego przekazu, które ewoluowały na przestrzeni lat dopasowując się do zmieniającej rzeczywistości. Choć w dobie wszechobecnego Internetu ich popularność spadła, w dalszym ciągu mają duże znaczenie na polskim rynku mediowym. Wykorzystanie ich w planowanej kampanii reklamowej może w znaczącym stopniu wpłynąć na jej wyniki – w zależności od założonych celów. Niezależnie od charakteru działalności – biznes e-commerce, sklep stacjonarny, lokalna firma usługowa, powinniśmy brać pod uwagę wszystkie kanały komunikacji. Zapominanie o promocji w Internecie, w dzisiejszych czasach działa na niekorzyść firmy i blokuje jej rozwój. Natomiast niewykorzystywanie potencjału tradycyjnych mediów, obniża efektowność kampanii reklamowych. Tylko zrównoważone i precyzyjnie zaplanowane działania marketingowe przyniosą najlepsze korzyści.

Wielokanałowość w komunikacji marketingowej

W dzisiejszych czasach wielokanałowa komunikacja to klucz do zbudowania lojalności klientów i tym samym rozwoju sprzedaży. Dobrze jest dbać o każdy punkt styku z konsumentem i zapewniać pozytywne doświadczenia. Świat offline przeplata się z wirtualną rzeczywistością. Kupujemy przez Internet, mierzymy w sklepie stacjonarnym i odwrotnie. Liczy się wygoda, atrakcyjna cena i odpowiednie wartości prezentowane przez markę. Żeby zaistnieć na rynku, nie wystarczy jedynie dobry produkt, ale korzystna oferta komunikacyjna. Należy dostosować ją do odbiorcy, jego potrzeb, stylu życia, problemów, z którymi się boryka i wyzwań, jakie przed sobą stawia. Powinniśmy działać dwutorowo, przeplatać marketing online i offline, chwytać każdą okazję do kontaktu z naszym odbiorcą.

Emocje w reklamie offline

Choć obecnie mamy wiele możliwości zetknięcia się z naszymi klientami, warto pamiętać, że zdobycie ich uwagi stało się trudniejsze. Są rozdzieleni między dwoma rzeczywistościami – online i offline, bardziej świadomi, nauczeni ignorować bezwartościowe treści czy materiały. Żeby zainteresować odbiorców, należy wpłynąć na ich emocje, zmysły, zbudować doświadczenia, pozytywne asocjacje. Takie możliwości daje nie tylko reklama internetowa, ale i tradycyjna – estetyczne i spójne materiały BTL, elementy outdoorowe, które przy niebanalnej kreacji, zaszokują odbiorcę. Materiały POS czy darmowe próbki także pomogą zainteresować klientów i zbudować świadomość marki – kto nie lubi bezpłatnych gratisów, zwłaszcza użytecznych. 😊

Nie zapominajmy także o eventach, targach, akcjach promocyjnych w mieście, które także dadzą nam okazję do spotkań z potencjalnymi klientami. Pozwolą bliżej się poznać, zrozumieć potrzeby, zostawią miłe wspomnienia i niezapomniane emocje.

Tagi:
reklama
reklama offline
tradycyjna reklama
eventy
marketing
agencja 360