Projektowanie graficzne – co zrobić, gdy dopada Cię kryzys kreatywności.

01 czerwiec 2020

Dowiedz się jak wyzwolić w sobie kreatywność i tworzyć niepowtarzalne projekty marketingowe, które zachwycą Twoich klientów.

Twórcze i nieszablonowe myślenie to podstawy w codziennej pracy agencji 360°. Organizujemy eventy, koordynujemy kampanie reklamowe, tworzymy strategie komunikacji, przygotowujemy kompleksowy branding – to wszystko wymaga dużych pokładów kreatywności. I choć tej nam nie brak, czasem zdarzają się dni, kiedy wychodzenie poza schemat jest nieco trudniejsze. W takich chwilach nieocenione stają się nasze sprawdzone sposoby na pobudzenie kreatywności.

Przedstawiamy niektóre z nich, mamy nadzieję, że pomogą Wam wpadać na innowacyjne pomysły każdego dnia.

Problem z wyzwoleniem kreatywności? Zachowaj spokój!

Kryzys kreatywności zdarza się każdemu z nas. Najważniejsze jest, by umieć sobie z nim poradzić. Nerwowe zerkanie na zegarek i rozglądanie się dookoła nic nie da – uspokój się. Weź kilka głębokich oddechów, wyjdź na krótki spacer i dotleń się. Zapanuj nad stresem, skup się tylko na tym, co Cię relaksuje. Wycisz się, wspomnij ostatnie wakacje, miłe popołudnie z przyjaciółmi lub inne radosne chwile. Jeśli masz możliwość, zrób krótką przerwę na wykonanie kilku ćwiczeń, które dotlenią organizm i dodadzą Ci energii do działania. Dobrą praktyką będzie także włączenie aktywności fizycznej do trybu życia na stałe, także w postaci medytacji czy jogi.

Inspiruj się kreatywnymi projektami reklamowymi

Jeśli masz problem z pobudzeniem kreatywności, zainspiruj się gotowymi projektami graficznymi. Nie namawiamy tu oczywiście do kopiowania czyjejś pracy, a jedynie do prześledzenia dostępnych sposobów, które zostały już wykorzystane. Patrząc na koncepcje kreatywne innych, możesz wpaść na pomysł alternatywnego rozwiązania lub rozszerzyć obecne o nowe elementy, funkcjonalności. Szukając inspiracji, zapoznasz się przy okazji z najnowszymi trendami i potrzebami użytkowników, dzięki czemu na etapie tworzenia projektu reklamowego łatwiej dopasujesz go do obecnych standardów. Do śledzenia kreatywnych projektów polecamy platformy takie jak: Behance, Pinterest. Pomoże Ci także śledzenie branżowych hashtagów na Instagramie, czy dołączanie się do odpowiednich grup na Facebooku.

Nie zapomnij o burzy mózgów, nie tylko w zespole projektowym

To, że w tym momencie pobudzenie kreatywności sprawia Ci problem, nie oznacza, że to spotyka Twoich współpracowników, przyjaciół czy rodzinę. Zapytaj, a sam się przekonasz! Podziel się z nimi swoimi wątpliwościami i nie bój się prosić o pomoc. Zachęć ich do wspólnego przeprowadzenia burzy mózgów. Spróbujcie razem zastanowić się nad problematycznym tematem. Jesteśmy przekonani, że to pomoże Ci „ruszyć z miejsca”. Często osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w przygotowywanie projektu, podsuwają najlepsze pomysły. Współpraca i wzajemna pomoc potrafią zdziałać cuda, korzystaj z tego!

Życzymy samych kreatywnych projektów reklamowych. Powodzenia!

Tagi:
kreatywność
projektowanie graficzne
marketing
eventy
agencja 360