Moja pierwsza firma. Podstawowa komunikacja z klientami.

24 lipiec 2020

Latami myślałeś o własnym biznesie, tworząc w głowie wizję podbicia rynku, ale gdy przyszło co do czego, poczułeś się niepewny? A może jeszcze nie zacząłeś i potrzebujesz kierunkowskazów? Poniżej przedstawiamy niezbędne wskazówki.

Udana komunikacja z klientami

Czy wiesz, że dla 65% respondentów ogólne wrażenie jest ważniejsze niż cena produktu? To dobre wieści, bo unikalna obsługa klienta jest czymś, czym możesz wyróżnić się spośród konkurencji. Jak to zrobić? Postaw klienta na pierwszym miejscu, spraw aby czuł się ważny i wysłuchany, a nie tylko Cię polubi, ale też łatwiej wybaczy popełnione błędy. Bądź oddany jego problemowi i zawsze na czas. Ponad 60% konsumentów przyznaje, że powodem największej frustracji jest oczekiwanie na feadback, dlatego odpowiadaj możliwie szybko i staraj się, aby to twoja wiadomość kończyła komunikację. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, bo gdy prawda wyjdzie na jaw, zniszczysz swoją reputację. Używaj zwrotów grzecznościowych, dbaj o poprawność i zrozumiały język, nie zaszkodzi też nutka poczucia humoru. Z czasem wypracujesz unikalny styl komunikacji, ale już na początku postaw na profesjonalną obsługę klienta.

Rozpoznawalność, czyli sposoby wypromowania pierwszej firmy

Jesteś nowy na rynku i musisz zrobić wszystko, aby zostać zauważonym, a w tym pomogą Ci techniki brandingowe. Najpierw przemyśl elementy, które nieustannie przewijają się w codziennej komunikacji. Zacznij od stworzenia nazwy firmy, logo i hasła przewodniego, które zapadną w pamięć. Wybierz kolor firmowy, który Cię wyróżni, zadbaj o konsekwentny krój czcionki, spójną typografię i powtarzalny charakter grafik oraz ilustracji, abyś z czasem był rozpoznawany po charakterystycznych elementach. Stosuj konsekwentnie te parametry nie tylko w materiałach reklamowych, ale i na kanałach, którymi będziesz docierać do innych.

Strona internetowa i profile social media to twoja wirtualna wizytówka

Profile społeczne to nie tylko sposobność do zaprezentowania oferty, ale przede wszystkim szansa na umocnienie komunikacji z klientami. Ciekawy content pozwoli Ci się wyróżnić, ale musisz też zatroszczyć się o funkcjonalność swoich stron i aktualizację informacji. Nie zapominaj o widocznym call to action, ale nie stosuj go zbyt nachalnie. Jeśli sprzedajesz, powinieneś zapewnić wybór różnych form płatności i wysyłki, a gdy piszesz e-maile do wielu osób, używaj pola UDW, aby każdy czuł się jedyny i wyjątkowy. Umieść też dane kontaktowe w widocznym miejscu, ponieważ większość potencjalnych klientów opuszcza stronę, jeśli nie może szybko odszukać tych informacji. 

To zaledwie podstawowe, a jednocześnie obowiązkowe elementy udanej komunikacji z klientami. Nie ukrywamy, że pierwsza firma to wyzwanie dla odważnych i najbardziej zdeterminowanych. Jeśli uważasz, że potrzebujesz wsparcia profesjonalistów, napisz do nas wiadomość, a razem znajdziemy skuteczną strategię i zadbamy o wszystkie aspekty twojego biznesu. 

Tagi:
obsługa klienta
własna firma
branding
marketing
agencja 360