Agencja 360° radzi – jak być bardziej produktywnym pracując w domu? Poznaj kilka przydatnych wskazówek.

01 czerwiec 2020

W ostatnim czasie praca zdalna stała się podstawową formą zatrudnienia dla większości z nas. Perspektywa zmiany trybu na home office początkowo może wydawać się atrakcyjna i wygodna. Jednak to czy przyniesie ona korzyść zarówno dla nas, jak i dla pracodawcy, zależy w dużej mierze od naszej efektywności i zaangażowania.

Grunt to dobra organizacja

Jako agencja 360° zajmująca się organizacją wydarzeń i działaniami marketingowymi, wiemy jak ważne, jest planowanie pracy i określanie priorytetów. Ustal z szefem zakres swoich obowiązków oraz listę zadań do wykonania. W razie potrzeby przygotuj checklistę i na bieżąco wykreślaj zadania, dodawaj nowe, bądź zmieniaj ich kolejność. Pomoże Ci to zachować kontrolę nad pracą, zmniejszyć poziom stresu i zredukować ryzyko błędów.

Ustal swój czas pracy

Porozmawiaj z przełożonym o swojej dostępności i ograniczeniach, abyś nigdy nie czuł się winny z powodu wylogowania. W miarę możliwości dopasuj harmonogram pracy do swoich preferencji, po to by maksymalnie wykorzystać czas, kiedy czujesz się najbardziej produktywny. Kontroluj przyjęte założenia i staraj się zapobiegać nieefektywnym nadgodzinom. Jeśli sprawia Ci to problem, zainstalowanie aplikacji do automatycznego śledzenia czasu pracy, pomoże Ci sprawdzić, czy przestrzegasz ustalonego harmonogramu.

Nie zapominaj o swoich potrzebach

W ciągu pracy pamiętaj o robieniu przerw, które pomogą Ci się zregenerować, a tym samym zwiększą twoją wydajność. Często dobrym rozwiązaniem jest wykonanie krótkiego treningu fitness, który pozwoli nam oczyścić umysł i ponownie skoncentrować się na obowiązkach.

Ćwicz codzienne nawyki

Wyeliminowanie długich dojazdów to oszczędność czasu – lub rzadki moment, aby nadrobić zaległości w podcastach czy powieściach, zapewniając kluczowy bufor między obowiązkami a odpoczynkiem. Niezależnie od tego, czy znajdziesz się nowe sposoby na zapełnienie starej przestrzeni, czy kontynuujesz stałe czynności, codzienne nawyki pomogą uporządkować Twój dzień.

Nie zapomnij o właściwym stroju

Niezależnie od rodzaju Twoich obowiązków, zmień strój do pracy, dzięki temu zwiększysz swoją produktywność i koncentrację. Ubrania mają charakter symboliczny, pozwalają wyznaczyć granicę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Jeśli planujesz udział w firmowej wideokonferencji, zadbaj o to by twój strój, był adekwatny do rodzaju spotkania, dzięki temu zbudujesz nie tylko pozytywny wizerunek firmy, ale i swój – jako profesjonalnego pracownika.

Mamy nadzieję, że powyższe porady pozwolą Wam efektywnie wykorzystać czas, pracując w domu. Powodzenia!

Tagi:
home office
praca zdalna
marketing
eventy
agencja 360